W sercu Warszawy, a dokładniej w Pałacu Rzeczypospolitej dzieje się magia. Z okazji 100 rocznicy urodzin Zbigniewa Herberta zorganizowano immersyjną wystawę, która jest zjawiskową fuzją literatury, sztuki wizualnej i technologii. Ekspozycja ukazuje życie poety przez pryzmat jego podróży. To widowiskowy spektakl świateł i dźwięków, opowiadających historię o życiu i przemijaniu.
Wydarzenie stało się viralem na social mediach, a weekendami odwiedzają go dziesiątki tysięcy osób. Robi wrażenie!
Nowy wymiar sztuki
Herbert był wybitnym poetą zakochanym w podróżach. Jego twórczość emanuje ciekawością świata. Właśnie dlatego wystawa Pan Herbert — podróżnik, za pomocą świateł, dźwięków, obrazów i rękopisów artysty przenosi odwiedzających do miejsc, które były jego inspiracją. Ekspozycja została stworzona przy użyciu nowoczesnych technologii, aby dosłownie zanurzyć widzów w świecie Herberta. Dzięki projekcjom 360° instalacjom multimedialnym i starannie dobranym cytatom można w zupełnie nowy, świeży sposób doświadczyć jego poezji. To także wyjątkowe wydarzenie będące łącznikiem między kulturą i nowoczesnością. Przestrzeń Pałacu Rzeczypospolitej – dawniej siedziby Biblioteki Królewskiej, dziś część Biblioteki Narodowej – stało się żywą sceną dla opowieści o artyście, który w swojej twórczości potrafił łączyć przeszłość z teraźniejszością.
Sztuka dla każdego
Wystawa jest darmowa, można ją oglądać w godzinach otwarciach Pałacu Rzeczypospolitej do końca 2024 roku. Jeśli uwielbiasz literaturę i sztukę, a także chcesz jeszcze bliżej poznać twórczość Zbigniewa Herberta – koniecznie weź udział w tym niezwykłym wydarzeniu.