Nomad to wyjątkowe miejsce na mapie Warszawy, które jak magnes przyciąga miłośników wysmakowanej sztuki i rzemiosła. Ten fakt wcale nas nie dziwi, w końcu sklep powstał z miłości do pięknych rzeczy, które są wprost stworzone by zaprosić je do swojego wnętrza.
Założycielka Nomad ukończyła Historię Sztuki i Archeologię na południu Francji, a podróże to coś co uwielbia. Z każdej z nich udawało się jej przywozić wyjątkowe perełki, które cieszyły nie tylko oko, ale i duszę. Te nietuzinkowe inspiracje, stały się zapalnikiem, do stworzenia przyciągającego lokalu na warszawskim Powiślu. Autorka Nomad postanowiła utworzyć zbiór dzieł swoich ukochanych projektantów i dzielić się nimi z ludźmi, którzy podzielają jej pasję.
Witryna już przed wejściem kusi zjawiskowymi formami w nietypowych aranżacjach, a każde z fascynujących przedmiotów to wyroby ludzkich rąk z różnych zakątków świata. Wśród wysublimowanej kolekcji znajdują się ręcznie tkane marokańskie dywany i pufy. Nie mogło zabraknąć kuszących obfitością wzorów i kolorów, ręcznie wyplatanych z morskiej trawy koszy pochodzących z afrykańskiego Bolgatanga. Tutejsza wyselekcjonowana ceramika, to rozkosz dla miłośników designu. Miłośnicy minimalizmu z pewnością zachwycą się wazonami i ceramicznymi pudełkami w kształcie muszli z pracowni Los Objetos Decorativos w Barcelonie, które obiegły cały instagram, oraz obłymi kształtami ponadczasowych wazonów ze studia projektowego ABS Object Studio w Tel Awiwie. Swoim pięknem zachwycają również wazony Sophie Aldy, które łączą jasne barwy ze szczyptą kobaltu i subtelnymi, ręcznie malowanymi wzorami. Cały asortyment zwieńczają wciągające i skutecznie pchające w stronę podróży przewodniki, z którymi możemy pójść śladami wspomnianych dzieł.
Formy o których opowiedzieliśmy to jedynie namiastka piękna, jakiego możecie doświadczyć odwiedzając Nomad. Miejsce emanuje jedyną w swoim rodzaju sztuką użytkową, dzięki której z łatwością można stworzyć wyśnioną przestrzeń w domu. Za każdym z przedmiotów kryją się historie, potęgujące wartość i indywidualizm każdego z dzieł.